تازه‌های نمایشگاه ایران پلاست | خدمات دریایی

خدمات دریایی ؛تازه‌های نمایشگاه ایران پلاست

شرکت خدمات دریایی psdarya تقدیم می‌کند:

ایرنا: شرکت‌های سوئیسی همانند سایر شرکت‌های اروپایی، آماده گسترش حضور در بخش‌های مختلف صنعت پتروشیمی ایران هستند. تازه‌ترین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت و پتروشیمی ایران، اکنون در حال برگزاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران است؛ آنچه که در این دوره از نمایشگاه توجهات را به خود جلب می‌کند. افزایش حضور شرکت‌های خارجی است. این شرکت‌ها برای مشارکت با صنعت پتروشیمی ایران، انتقال فناوری یا فروش محصولات اقدام به حضور در این نمایشگاه کرده‌اند. بر اساس آمار، اروپایی‌ها در یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، حضور گسترده ای دارند، به طوری که شرکت‌هایی از 16 کشور اروپایی، غرفه های خود را در نمایشگاه دایر کرده‌اند. بلژیک، دانمارک، سوئیس، آلمان، فنلاند، فرانسه، یونان، هند، صربستان، ایتالیا، کره‌جنوبی و اتریش از جمله کشورهایی اروپایی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند. از جمله صاحبان فناوری در صنعت پتروشیمی، شرکت‌های سوئیسی هستند که پس از اجرای برجام و رفع تحریم‌ها حضور خود را در ایران گسترش داده‌اند. رینر کلس، مدیر فروش منطقه خاورمیانه و آفریقای شرکت سوئیسی «آی‌ام‌دی ویستا» در حاشیه یازدهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست به پایگاه خبری شرکت نلی صنایع پتروشیمی گفت: این دومین حضور ما در این نمایشگاه محسوب می‌شود و نخستین هدف ما از حضور دوباره در ایران، دریافت سفارش‌ها و یافتن مشتری‌های جدید است. اما هدف میان مدت ما برقراری روابط با شرکت‌های ایرانی و تقویت جایگاه خود در بازار پتروشیمی ایران خواهد بود. این شرکت سوئیسی فعال در حوزه  کنترل کیفیت (quality control) تولید کننده سیستم‌های کنترل کیفیت مبتنی بر دوربین، به ویژه برای صنایع بسته‌بندی انواع نوشیدنی است. وی افزود: ما در حال حاضر سیستم‌های نصب شده‌ای در برخی از مجتمع‌های تولید کننده محصولات بسته‌بندی ایران داریم و آماده همکاری و تعادل با شرکت‌های ایرانی هستیم. کلس خاطرنشان کرد: اگر چه شرایط بازار ایران از لحاظ تکنیکی آماده رشد و جذب سرمایه‌گذاری است؛ با این حال برخی مشکلات وجود دارد اما امید است روند همکاری‌های دو کشور به ویژه در صنعت پتروشیمی به زودی با حل این موارد گسترش یابد.

  • فروش محصولات پتروشیمی ایران به پاکستان

همچنین به گزارش «شانا» همزمان با آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست نمایندگان یک هیات از صنایع پلاستیک و پتروشیمی از کراچی پاکستان با هدف خرید محصولات و فرآورده‌های پتروشیمی و پلیمری از این نمایشگاه بازدید و با مدیران شرکت‌های پتروشیمی گفت‌وگو کردند.

شیخ سلطان رحمان در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان روابط سطح بالایی در حوزه تجارت و اقتصاد و به ویژه محصولات پتروشیمی، پلیمری و پلاستیک دارند، گفت: این نمایشگاه از نظر رشد کمی وکیفی شرکت‌های حاضر قابل قیاس با هیچ یک از دوره‌های گذشته نیست. این عضو ارشد هیات تجاری پاکستان با تاکید بر اینکه یکی از اهداف حضور بازرگانان  و تجار پاکستانی در نمایشگاه ایران پلاست یازدهم خرید و تامین مواد اولیه پلیمری به ویژه انواع گریدهای پلی‌اتیلن سبک وسنگین، پلی‌‌پروپیلن و …..است، تصریح کرد: بر این اساس تاکنون گفت‌و گوهایی با شرکت‌های پتروشیمی ایران در حاشیه برگزاری این نمایشگاه ایران پلاست آغاز شده است. وی همچنین از گفت‌وگو با فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی ایران برای آغاز همکاری‌های جدید با ساخت و راه‌اندازی خطوط تولید جدید محصولات پلاستیک و پلیمری به عنوان یکی دیگر از اهداف بازدید از این نمایشگاه یاد کرد و افزود: ایران با در اختیار داشتن ظرفیت بالای تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری و باتوجه به روابط همسایگی می‌تواند نقش قابل توجهی در بازار صنایع پلیمر و پلاستیک پاکستان داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست دست کم 14 هیات تجاری و اقتصادی از این رویداد بزرگ صنعت پتروشیمی بازدید کنند که از پاکستان هم قرار است سه هیات تجاری و اقتصادی در نمایشگاه حضور یابند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره 4154