لزوم تشکیل قرارگاه ساماندهی موتورسیکلت های تهران | خدمات دریایی

خدمات دریایی ؛لزوم تشکیل قرارگاه ساماندهی موتورسیکلت‌های تهران

شرکت خدمات دریایی psdarya تقدیم می‌کند:

جلسه مشترک شورای شهر با پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد. طی این جلسه بر لزوم تقویت پلیس و تشکیل قرارگاه ساماندهی و انضباط بخشی ترافیک به ویژه در خصوص موتورسیکلت‌ها تأکید شد.

روزنامه همشهری در هفته‌های اخیر روی هنجارشکنی و آشفتگی تردد موتورسیکلت‌ها در پایتخت متمرکز شده و تلاش کرده بخشی از معضلات تردد این وسایل نقلیه در تهران را به مردم و مسئولان یادآور شود. به گزارش همشهری، سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در این جلسه اظهار کرد: یکی از راهکارهای اجرایی برخورد با ناهنجاری‌های ترافیکی، تشکیل قرارگاه ساماندهی موتورسیکلت‌ها مطرح کرد و در این رابطه گفت: در تهران بیش از 3 میلیون موتورسیکلت شماره‌گذاری شده و عمده بی‌نظمی‌هایی که با آن مواجهیم از این محل نشأت می‌گیرد.

وی ساماندهی موتورسیکلت‌سواران را در 4 فاز تعریف کرد: آموزش و ارتقای فرهن، سازماندهی و ساماندهی موتورسیکلت سواران شاغل در بخش‌های مختلف، تهیه الزامات قانونی و قضایی و در نهایت عملیات اجرایی و برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف. مهماندار همچنین به دیگر مشکلات شهر تهران در زمینه ترافیکی اشاره کرد و از عدم توسعه حمل و نقل عمومی متناسب با رشد جمعیت در این رابطه یاد کرد و افزود: سواری‌ها سهم 66 درصدی در اشغال سطح معابر و سهم 40 درصدی در حمل و نقل دارند. مهماندار با بیان اینکه مشکل اصلی تهران تراکم ترافیک و آلودگی هواست، بیان کرد: راه نجات از این معضلات گسترش مترو و استفاده از LRT است. به نظر می‌رسد نمی‌توان خیلی به توسعه ناوگان اتوبوسرانی فکر کرد؛ زیرا این وسیله بیشتر برای توزیع مسافر در مناطق محلی است و در شریان‌های اصلی نمی‌توان آنطور که باید راهگشا باشد. همچنین توسعه دوچرخه‌سواری و ایجاد محدودیت‌های جدید و طبقه‌بندی معابر باید در دستور کار قرار گیرد. رئیس پلیس راهور تهران در رابطه با مسئله ترافیک شهر تهران نیز اظهار داشت: این شهر 5700 تقاطع دارد که تنها 660 تقاطع آن به صورت هوشمند مدیریت و کنترل می‌شود. همچنین نسبت خودروها به معابر آن نیز 8 برابر است.

محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی تهران نیز در این جلسه گفت: بودجه شهرداری تهران نزدیک به 18 هزارمیلیارد تومان است که 8 هزار میلیارد تومان آن نیز مربوط به بخش ترافیک، حمل و نقل و عمرانی است. هاشمی درباره همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: علت اینکه اکنون با 37 گره ترافیکی مواجهیم، این است که تاکنون تعامل ویژه‌ای بین شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی وجود نداشته است و باید به این تعامل برسیم.

منبع: روزنامه همشهری/ شماره 7241