سرمایه‌گذاری 3 میلیارد دلاری برای توسعه 10 مخزن مناطق نفت‌خیز جنوب | خدمات دریایی

خدمات دریایی ؛سرمایه‌گذاری 3 میلیارد دلاری برای توسعه 10 مخزن مناطق نفت‌خیز جنوب

شرکت خدمات دریایی psdarya تقدیم می‌کند:

شانا: مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از برنامه این شرکت برای 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری به منظور توسعه 10 مخزن طی 2 سال آینده خبر داد.

سید عبدالله موسوی در مراسم اختتامیه نهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان با بیان این مطلب افزود: منابع مالی مورد نظر، از خارج دولت و عمدتا از محل صندوق توسعه ملی تا‌مین می‌شود.

موسوی گفت: این میزان سرمایه‌گذاری که به تناسب میادین ده‌گانه تعیین شده است، در گسترده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و در پنج شرکت بهره‌بردار انجام می‌شود که بی‌تردید تأثیر بسیار مثبتی بر رونق بازار کسب و کار و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در استان خوزستان و استان‌های نفت‌خیز خواهد داشت. وی اظهار کرد: علاوه بر این جذب سرمایه، در قالب قراردادهای جدید وزارت نفت و مدل قراردادی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز زمینه مشارکت شرکت‌های توانمند ایرانی و سازندگان و تأمین‌کنندگان برتر کالا و تجهیزات فراهم می‌شود که ارقام و اعداد آن پس از نهایی شدن قراردادها اعلام خواهد شد.

موسوی استان خوزستان را به سبب آمیختگی تاریخ و جغرافیای آن با صنعت نفت و نیز به دلیل استقرار بخش عمده‌ای میادین و تأسیسات بالادستی و واحدهای پایین‌دستی، بیش از سایر نقاط ایران مستعد سرمایه‌گذاری عنوان و ابراز امیدواری کرد که با فعلیت یافتن این ظرفیت‌ها شاهد رونق این استان و استان‌های نفت‌خیز درر خور شأن و جایگاه مردم و ساکنان سرزمین نفت باشیم.

موسوی ادامه داد: مناطق نفت‌خیز جنوب با پیگیری برنامه‌های توسعه ساخت داخل، در مسیر مشارکت و هم‌افزایی که مورد تأکید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری است، عمل می‌کند. وی تصریح کرد: به طور مشخص بررسی دستاوردهای شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان، 11 آبان‌ماه امسال با حضور 270 شرکت و سازنده از سراسر کشور آغاز به کار کرد و 14 آبان‌ماه به کار خود پایان داد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره 4188