تعمیرات اساسی سکوهای میدان گازی پارس جنوبی پایان یافت | خدمات دریایی

خدمات دریایی ؛تعمیرات اساسی سکوهای میدان گازی پارس جنوبی پایان یافت

شرکت خدمات دریایی psdarya تقدیم می‌کند:

فارس: رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی گفت: تعمیرات اساسی سکوهای میدان گازی پارس جنوبی، با هدف افزایش ضریب اطمینان تولید گاز در فصل زمستان و با انجام بیش از 74 هزار نفت ساعت بدون حادثه به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی رجبی، رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی اعلام کرد: تعمیرات اساسی 17 سکوی گازی پارس جنوبی در مدت 179 روز، از ابتدای اردیبهشت 96 آغاز و در مهرماه به پایان رسید. وی به صدور 9 هزار و 317 مورد مجوز کار انجام در این زمینه اشاره کرد و گفت: در طول مدت تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی، 74 هزار و 453 نفر ساعت بدون حادثه از سوی نیروهای شاغل در سکوها صورت گرفته است.

رئیس عملیات تولید سکوی فاز یک پارس جنوبی انجام تعمیرات اساسی سالانه را عاملی برای افزایش ضریب اطمینان تولید پایدار گاز در فصول سرد سال عنوان کرد و افزود: این تعمیرات با در نظر گرفتن مولفه‌های ایمنی از جمله بازبینی و بررسی شیرهای ایمنی مخازن گاز و اطمینان از عملکرد آنها و همچنین پایش و تمیزکاری تجهیزات انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت نفت و گاز پارس به منظور کاهش مدت زمان تعمیرات سالانه و با در نظر گرفتن برنامه پیشگیرانه، به سمت ایجاد تغییر در دوره انجام تعمیرات اساسی سالانه پیش‌ می‌رود، افزود: انتظار می‌رود در سال‌های آتی، تعمیرات اساسی سکوهای دریایی پارس جنوبی از سالانه به دو یا سه سال افزایش یابد. این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس، با بیان اینکه بیشترین میزان تولید گاز کشور از میدان پارس جنوبی برداشت می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر مدیریت عملیات و تولید این شرکت راهبری 17 سکوی گازی پارس جنوبی را برعهده دارد و قرار است هفت سکوی دیگر در حال بهره‌برداری هم تا پایان امسال به طور رسمی تحویل این مدیریت شود.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره 4188