تدابیر برقی تابستان 97 | خدمات دریایی

تدابیر برقی تابستان 97

شرکت خدمات دریایی psdarya تقدیم می‌کند:

دنیای اقتصاد: هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق روز گذشته بدون حضور وزیر نیرو و با حضور قائم‌مقام وزیر نیرو و مدیران صنع برق آغاز به کار کرد. ستار محمودی در حاشیه این نمایشگاه وعده داد شرکت‌هایی که بتوانند شرکای خارجی در زمینه انتقال تکنولوژی و جذب سرمایه‌گذاری پیدا کنند از تسهیلات ویژه گمرکی و سایر مزایا برخوردار خواهند شد. قائم‌مقام وزیر نیرو در موردتوان تولید داخل در صنعت برق گفت: صنعتگران داخلی خصوصا در عرصه برق از همان سال‌های بعد از انقلاب به خودباوری رسیدند و اکنون به شرایطی دست‌ یافته‌اند که به طور میانگین بیشتر از 95 درصد تجهیزات صنعت برق از تولید تا توزیع و تجهیزات، داخلی‌سازی شده است.

ستاری افزود: اکنون شرکت‌های ایرانی در بیش از 30 کشور دنیا از جمله سریلانکا و تاجیسکتان فعال و در این کشورها یا به صدور تجهیزات و خدمات فنی مهندسی یا اجرای برخی پروژه‌ها مشغول هستند. همچنین معاون وزیر نیرو در حوزه برق و انرژی با بیان اینکه تابستان سال آینده پیک مصرف برق از مرز 57 هزار مگاوات عبور خواهد کرد و نسبت به سال 96 از رشد 5 درصدی برخوردار خواهد بود، گفت: برای عبور از پیک سال آینده 3500 مگاوات نیروگاه جدید به مرور وارد مدار خواهد شد.

هوشنگ فلاحتیان در حاشیه این نمایشگاه در مورد اینکه چه اقداماتی برای گذر از پیک سال آینده در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: تمام نیرو‌گاه‌ها تحت تعمیرات اساسی و دوره‌ای قرار گرفته‌اند و باید گفت که تمام طرح‌های توسعه‌ای لازم برای گذر از پیک سال 1397 در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد که از هم‌اکنو نیز به اجرا در آمده است. وی در خصوص دغدغه صنعت برق در دولت دوازدهم گفت: دغدغه صنعت برق و وزارت نیرو این است که بتوانیم به خودکفایی برسیم.

فلاحتیان گفت: در این عرصه، موفقیت‌های زیادی را به دست آوردیم، به طوری که باید گفت ایران جزو پنج کشور دنیاست که از صفر تا 100 نیروگاه‌ها را می‌تواند در داخل کشور احداث کند. وی ادامه داد: علاوه بر این اقدامات، ایران می‌تواند 100 درصد تجهیزات مورد نیاز داخل کشور را توسط متخصصان ایرانی احداث کند، پس صنعت برق دغدغه‌ای جز جلب رضایت عمومی ندارد.

در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق 770 شرکت داخلی و خارجی حاضر شدند که امسال 458 شرکت داخلی و بیش از 310 شرکت خارجی از 30 کشور مختلف آلمان، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لهستان، انگلستان، سوئد، امارات متحده عربی، سوریه و … حضور دارند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره 4186